Miesięczne archiwum: Październik 2013

Ceglasty „bidak”

Zabiegana jestem ostatnio. Ale jak już ktoś mi wypomniał „Chciałaś to masz”, no to mam. I prawdą w 100% jest to, że bardzo chciałam.
Powolutku wszystko sobie układam, a co za tym idzie i trochę czasu na dzierganie też już wygospodarowałam.
To co ostatnio skończyłam dopiero pojedzie do właścicielki dzięki uprzejmości PP, pochwalę się jak dotrze pod wskazany adres, a do mnie dotrą zdjęcia z wkładką :).
Tymczasem przeoczony (tu na blogu) Peacock Eyes Cardigan.
sweter_czerwony
Wzór: Peacock Eyes Cardigan by Justyna Lorkowska/Lete
Dziergalam dla siebie, ale z lenistwa nie chciało mi się zrobic próbki, w zamiarze miał być rozmiar S, w trakcie stwierdziłam, że jednak M bo przecież gdzie S dla mnie? No i nadziergałam się, a sweter okazał się za duży. Leży tak sobie bidak i czeka aż mnie olśni komu go podarować, albo najdzie mnie, żeby jednk przerobić go na rozmiar mniejszy. 
Do miłego :)

Dzieje się

Dzieje się!
Niestety mało na drutach.Mój dzień został wywrócony do góry nogami. Ehhh…. Ale nie mogė narzekać. Chciałam to mam.  Mam nadzieję, że niedługo wszystko sobie poukładam i z powrotem będė mogła siė relaksować z drutami w rękach.
Tymczasem doba mogłaby miec jakieś 30 godzin. Bardzo by mi to odpowiadało ;)

Małe dla Dużych

Były formy małe dla małych. Teraz czas na formy małe dla dużych. Trochę tego się zebrało. 
Pierwsze powstały mitenki. Zupełnie przypadkiem. Zaczęłam robić próbkę w związku z KAL-em u Justyny. A skoro zrobiłam już dość spory kawałek, który skojarzył mi się z mitenką, żal było nie wykorzystać. I tak powstały mitenki inspirowane Shiftingiem.
mitenkiMitenki jakże praktyczne i przydatne. Zwłaszcza w chłodne jesienne poranki, kiedy odwozi się trzylatkę do przedszkola, a samochód jeszcze nie nagrzany :).
Wzór: UlaR, zainspirowany Shifting by Lete
Zdjęcie: Karolina Mikiewicz
W międzycasie ( Ulubione słowo dziewiarek. Znam nawet takie, które podejrzewam o wykorzystywanie międzyczasu w międzyczasie) powstał komin. O taki.
IMG_2085IMG_2101Wzór: UlaR z wykorzystaniem ażuru z Goldilocks by Lete 
Wełna: YarnArt  Shetland
Zdjęcie: RBR. 
Komin szuka właścicielki.
Tak mnie wciągnęło w formy małe dla dużych, że w dwa wieczory powstała czapa nie byle jaka. Miała być pomponiasta w efekcie jest bez, narazie.  Ciepła, gruba, niezbędna i ukochana od pierwszego założenia.
IMG_2121IMG_2123Wzór: Eachtraiocht Hat by Justyna Lorkowska/Lete
Wełna: Drops Lima
Zdjęcie: RBR.
Z prezentacją tego udziergu jakoś mi zeszło. Sweter zrobiony miesiąc temu, noszony intensywnie. Ukochany, numer jeden od momentu powstania.Prezentuje się tak. Wprawne oko dziewiarek zauważy, że rękawy mogłyby, a nawet powinny być dłuższe. Wydawały mi się ok, ale w trakcie noszenia jednak denerwuje mnie ta długość. Tylko kiedy je poprawić jak sweter używany intensywnie, hmmm może w międzyczasie się uda :).w_robocieIMG_2053Wzór: Shifting by Justyna Lorkowska/Lete
Wełna: YarnArt Tweed
Zdjęcie: RBR
Tyle na dziś. MIłego dnia i kolejnych jesiennych również. Pisałam, że uwielbiam złotą, polską jesień? IMG_2091

Hurtowo

Och bardzo pracowity tydzień za mną. Kilka dziergadeł ukończone. Co prawda to raczej małe formy, ale radość z nich wielka. 
„Ciociu, szybka akcja na rękawiczki dla Gutka, takie z jednym palcem, by się przydała”. Cioci tylko takie propozycje składać :). IMG_2013_medium2
Wzór: Małe łapki by ular. Spisany w trakcie dziergania. A jakże małe łapki to rzecz bardzo ważna i powstała już druga para dla Leo. A coś tak czuję, że jeszcze kilka na ten sezon wydziergam :).
Małe myszki dla L. prezentują się tak.
563661_333997343412040_1628632825_nA taki dumny mały Leo był na spacerze. ” Nikt takich nie ma, a co!”. 2013-10-06 14.18.47
A może ktoś by chciał? ;).
Małych i dużych form więcej, ale to w niebawem.